تیم iFixit تایید می کند که آیفون ۶s دارای ۲ گیگابایت حافظه RAM است

تیم iFixit تایید می کند که آیفون ۶s دارای ۲ گیگابایت حافظه RAM است

هر زمان که اپل گجتی جدید را معرفی می کند، برخی از اطلاعات سخت افزاری آن را منتشر ننموده و سپس باید از طریق منابع شخص ثالث در انتظار تایید آنها بود. پیش از این، یکی از توسعه دهندگان خبر داده بود که آیفون ها دارای ۲ گیگابایت رم و همچنین آیپد پرو، مشمول ۴ گیگابایت رم شده اند.

اکنون، دو روز از عرضه آیفون می گذرد و تیم iFixit نیز در همان روز اول اقدام به گشودن آیفون و کالبدشکافی آن کرد. این تیم پس از گشودن آیفون ۶ اس باور دارد که این محصول از رم دو گیگابایتی بهره می برد و در واقع خبری که دو هفته پیش منتشر شده بود، حقیقت دارد، با اینکه هنوز هم خود اپل در این مورد اظهار نظری نداشته. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

آیفون ۵ در سال ۲۰۱۲ معرفی و به بازار عرضه شد. از آن زمان تا کنون موبایل های توسعه یافته از سوی اپل دارای یک گیگابایت رم بوده اند و حال این مقدار دو برابر گشته است و این تمام موضوع نیست؛ رم جدید از استاندارد LPDDR4 پشتیبانی به عمل می آورد که نسبت به نمونه های قدیمی که از LPDDR3 استفاده می کردند بسیار سریع تر است.

RxiAO3oJcjIKmaPZ-w600

سرعت آیفون ۶ اس اکنون بی نظیر است و به راحتی می توانید در میان اپلیکیشن ها بدون هیچ تاخیری جا به جا گردید. همانطور که گفتیم، سرعت آیفون در برابر نسل قبلی اش به شکل قابل توجهی افزایش یافته، ولی سوالی که در این میان باقی می ماند این است که چرا اپل این موضوع را در تبلیغات خود اظهار نمی کند؟

شاید پاسخ را بتوان چنین داد که دو گیگابایت رم در برابر پرچمداران امروزی اندرویدی، رقم قابل توجهی نیست. گلکسی اس ۴ که در سال ۲۰۱۳ به بازار آمد، از ۲ گیگابایت رم بهره می برد و این در حالیست که گلکسی اس ۶ به ۳ گیگابایت RAM و نوت ۵ نیز به ۴ گیگابایت RAM مجهز شده اند. به نظر می رسد که اپل با اعلام نکردن مشخصات دقیق چیپ RAM، تصمیمی مبنی بر ورود به جنگ اعداد و ارقام ندارد و صرفا تلاش می کند تا تجربه کاربری بهتری را به دست خریداران برساند.