تحلیل: آیفون جدید اپل رکورد فروش تعطیلات سال گذشته را جا به جا نخواهد کرد

تحلیل: آیفون جدید اپل رکورد فروش تعطیلات سال گذشته را جا به جا نخواهد کرد

تحلیلگر شرکت KGI Securities، آقای Ming-Chi Kuo که شهرت بسیاری در پیش بینی های واقع گرایانه دارد، این بار در مورد میزان فروش آیفون ۶ اس در برابر آیفون ۶ طی بازه زمانی سه ماه آخر سال میلادی سخن گفت.

از نگاه وی، اپل نمی تواند به اندازه ای که سال گذشته آیفون ۶ فروخت، این بار نسل جدید آیفون هایش را در بازه تعطیلات زمستانی به فروش برساند و رکورد سال گذشته سر جای خود باقی می ماند، حداقل تا زمانی که آیفون بعدی از راه برسد.

فصل پاییز سال گذشته، اپل موفق شد ۷۴٫۵ میلیون واحد آیفون به فروش برساند که عمده ی این رقم را دو تلفن آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس تشکیل می دادند. اما براساس پیش بینی Kuo، این بار، اپل رقمی مابین ۷۰ الی ۷۵ میلیون آیفون خواهد فروخت که احتمال فروش کمتر نسبت به سال گذشته بسیار بالاست.

البته باید به این مسئله توجه داشت که آیفون ۶ اس، در ماه ابتدای عرضه اش، موفق تر از آیفون ۶ عمل کرده. تحلیل گران می گویند اپل امسال تاکنون ۲۰ الی ۲۲ میلیون آیفون روانه بازار کرده، در حالی که این رقم سال گذشته ۱۴-۱۵ میلیون بود. اما با این حال، از نگاه Kuo، قرار نیست میزان فروش در سه ماهه آخر سال، فراتر از سال گذشته رود.