رجیستری آیفون 14


سرنوشت رجیستری آیفون 14 مشخص شد.

مدیرکل دفتر واردات گمرک ایران در ابلاغیه‌ای، ورود تلفن همراه با نشان تجاری اپل 14 به صورت همراه مسافر و پستی را ممنوع اعلام کرد.

در این بخشنامه آمده با توجه به نامه 19 بهمن ماه سازمان توسعه تجارت و نامه 12 بهمن سازمان مذکور، از تاریخ 1401.12.1 گوشی تلفن همراه با نشان تجاری اپل مدل 14 و کلیه مدل‌های بعد از آن جزء لیست کالاهای مجاز همراه مسافر و پستی ورودی به کشور نیست.

براین‌اساس، از گمرکات خواسته شده است تا از ثبت اطلاعات گوشی‌های واردشده در سامانه مسافری و پستی از تاریخ مذکور خودداری شده و همچنین مراتب در مبادی ورودی و خروج مسافر به کشور از طریق نصب بنر و سایر وسایل ارتباطی جمعی اطلاع‌رسانی شود.

آن‌طور که در تصویر این بخشنامه درج شده، مرجع ابلاغ‌کننده وزارت صنعت، معدن و تجارت است. در همین حال، پیگیری‌های ما از سخنگوی وزارت صمت درباره جزئیات این نامه بی‌پاسخ ماند.

مهدی عبقری، دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، با اعلام اینکه از 3 تا 10 مهرماه امسال، حدود 7 تا 8 هزار گوشی آیفون 14 وارد کشور شده است،  گفت:

در آن زمان هیچ ممنوعیت اعلام نشده بود و این گوشی‌های واردشده کد بازرگانی (مرچند) گرفتند. زمانی که این کد داده می‌شود، دولت وظیفه دارد این گوشی‌ها را رجیستر کند؛ زیرا آن‌ها را اظهار کرده است. این تعداد گوشی از نظر دولت قانونی وارد کشور شده و الباقی را کالای قاچاق حساب می‌کند.

او در مورد سرنوشت سایر آیفون‌ها اعلام کرد: یک‌سری فعالین صنفی ابراز داشتند که درحال رایزنی برای این موضوع هستند، ولی بعید می‌دانم فعلاً کاری از پیش برده شود و دولت برنامه‌ای برای رجیستری آیفون ۱۴ ندارد.

 

 

آموزش بازگردانی و فراموشی رمز اینستاگرام

فراموشی رمز عبور

در صورتی که رمزعبور اکانت خود را فراموش کرده‌اید اینستاگرام راهکارهایی را برای شما در نظر گرفته است. ابتدا تاکید می‌کنیم که اگر رمزعبور را فراموش کرده‌اید اما همچنان به اکانت خود دسترسی دارید، می‌توانید به سادگی رمز عبور خود را به دست آورید. اما اگر رمز عبور را فراموش کرده‌اید و همچنین از اکانت خود خارج شده‌اید باید دست به دامان راهکارهای اینستاگرام شوید.

  • اگر به اکانت دسترسی ندارید: در این صورت باید هنگام ورود به اینستاگرام و وارد کردن نام کاربری، روی نوشته‌ی Get help signing لمس کنید. در این بخش میتوانید از دو روش ایمیل و شماره تلفن رمزعبور جدیدی دریافت کنید. اگر از قبل شماره یا ایمیلی در اکانت خود ثبت نکرده‌اید متاسفانه راهی برای بازگشت اکانت شما وجود نخواهد داشت.
  • اگر به اکانت دسترسی دارید: مهم‌ترین دلیل فراموشی رمزعبور، عدم استفاده از آن برای مدتی طولانی است. از آنجایی که در همان ابتدا و با یک بار وارد کردن رمز وارد اینستاگرام می‌شویم و دیگر تا زمان نصب مجدد اپلیکیشن از رمز عبور استفاده نمی‌کنیم، احتمال فراموشی رمز بالا می‌رود. اگر در حال حاضر در حال استفاده از اکانت اینستاگرام خود هستید اما رمزعبورتان را فراموش کرده‌اید میتوانید به سادگی این مشکل را برطرف کنید. کافی است به Edit Profile رفته و شماره تلفن یا ایمیل خود را در اکانت ثبت کرده و توسط "لینک/کد" فعال‌سازی آن را تأیید کنید. سپس به بخش Get help signing (با لاگ اوت کردن از اکانت فعلی، یا لمس گزینه Add Account در تنظیمات اینستاگرام) بروید و با استفاده از شماره تلفن یا ایمیل، رمز جدید خود را به‌دست آورید.

در آستانه عرضه آیفون 14 جدید توسط اپل، آیفون 13 در آمریکا می‌تازد

درحالی‌که کمتر از یک ماه به عرضه‌ی آیفون 14 باقی مانده است، آمارهای جدید نشان می‌دهد که آیفون 13 همچنان پرفروش‌ترین گوشی‌ هوشمند در آمریکا است.

آمار منتهی به سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۲ شرکت Strategy Analytics نشان می‌دهد که در فاصله‌ی یک ماه مانده تا عرضه‌ی سری آیفون 14، مدل‌های مختلف آیفون 13 همچنان در بازار گوشی‌های هوشمند آمریکا فرمانروایی می‌کنند.

آموزش حل مشکل آپلود نشدن ویدیو در اینستاگرام (اندروید)

آموزش حل مشکل آپلود نشدن ویدیو در اینستاگرام (اندروید)

https://cdn01.zoomit.ir/2017/7/6fdec871-e6de-4cd5-80dc-49678022af97.jpg

چند ماهی است که مشکل عجیبی در رابطه با آپلود ویدیوها گریبانگیر برخی پیجهای اینستاگرامی ایرانی و خارجی شده است. این مشکل که باعث آپلود نشدن ویدیوها خواهد شد، به این شکل است که گاهی اوقات بعد از انتخاب ویدیوی مورد نظر و لمس گزینهی Share، ویدیو عملیات بارگذاری را شروع میکند؛ اما بهمحض رسیدن به نیمههای راه، بارگذاری متوقف میشود و پیغام ارور «Video Wasn't Posted» نمایش داده میشود. به کمک یکی از روشهای پیشنهادی توسط کاربران XDA، میتوانید مشکل آپلود را حداقل در لحظه حل کنید و ویدیویی را که با ارور Wasn’t Posted مواجه شده است، در همان لحظه ارسال کنید

  • مرحله اول: بعد از مشاهده‌ی این خطا، از اپلیکیشن اینستاگرام خارج شوید. سپس به Setting گوشی و بخش Application Manager وارد شوید و اپلیکیشن اینستاگرام را در لیست اپ‌های نصب‌شده پیدا کنید. بعد از ورود به صفحه‌ی اپ، گزینه‌ی Clear Cache را لمس کنید تا کش برنامه حذف شود. اگر این گزینه غیرفعال است، چند ثانیه‌ای صبر کنید تا بعد از محاسبه‌ی میزان کش، فعال شود.
  • مرحله دوم: بعد از Clear Cache کردن اینستاگرام، نوبت به توقف اجباری برنامه است. در همین صفحه و در بالای صفحه گزینه‌ی Force Close را لمس کنید.
  • مرحله سوم: اپلیکیشن تغییر آی‌پی خود را فعال کنید و بعد از آن، اینستاگرام را اجرا کنید.
  • مرحله چهارم: بعد از اجرای اینستاگرام، مجددا ارور Wasn’t Posted را مشاهده خواهید کرد. کافی است آیکون Try Again را لمس کنید. این بار برخلاف قبل، عملیات آپلود به‌درستی ادامه پیدا خواهد کرد و در نهایت با موفقیت آپلود می‌شود.
  • نکتهمعمولا در این حالت نوار آپلود ویدیو ثابت می‌ماند و در نهایت به‌صورت ناگهانی به Finishing تبدیل می‌شود؛ بنابراین بهتر است با کمی صبوری، یا ریفرش‌کردن فید، منتظر اتمام آپلود ویدیو بمانید.